Dzień 7 - przez interior

Czas czytania: 2min

Ten dzień był przeznaczony na jeden cel - przejechać przez interior.

Kemping był nawet fajny - taki z “klimatem”. Prowadziła go islandzka babuleńka, która już troszkę nieogarniała ale nie przeszkodziło jej to w zorganizowaniu na kemping darmowych pryszniców z ciepłą wodą, salonu z kanapami i kuchnią w ocieplanej stodole a także małego basenika z geotermalnie podgrzewaną wodą. Po takiej kompieli następnego dnia pełen sił wjechałem w interior. To miał być nafdłuższy kawałem między stacjami benzynowymi więc nastawiłem się na eko-driving i niestety nie zjeżdżanie z drogi w bok.

Drogą 751 wjechałem w rolniczą dolinkę, która kilkoma przełęczami

Valley

a później nawet ładną, chociaż płaską, drogą F756 prowadzi do drogi 35. To długi, szutrowy odcinek na który nie zrobiłem prawie żadnego zdjęcia. Po pierwsze co chwila padało a po drugie nie było nic specjalnie ładnego.

F35 at first

Z zalet to nie trzeba przejeżdżać przez bród na rzece więc dla mnie gdy jechałem sam ta droga to był jedyny wybór. Alternaty wą była F26, która brodów ma bez liku a odległość między stacjami benzynowymi to ok 250km (o ile dobrze pamiętam). Droga prowadzi obok kilku fajnych miejsc, które w przyszłości chciałbym odwiedzić a szczególnie Hveravellir.

Droga 35 prowadzi do wodospadu Gullfoss. To miejsce to niezła turystyczna komercja. Typowa “dojnia” z pamiątkami dla turystów. Nawet kibelki miał samoobsługowe czytniki kart do płatności za skorzystanie…

Fairy tale

Zaraz obok jest słynny gejzer - Geysir. Niestety wybucha raz na kilkadziesiąt lat lub przy trzęsieniach ziemi. Na filmiku widać jednak inne, mniejsze gejzery. Mnóstwo tam fajnych oczek z gotującą się wodą.

Deep

Niestety na miejscu nie ma kempingów więc pojechałem dalej i spałem w Flúðir - fajny kemping nawet.

Dzień na mapie:

Dzień 7

Filmik z tych miejsc:

Islandia 2015 - dzień po dniu

comments powered by Disqus

O mnie

Prywatnie, jestem tym co robię, a publiczne szczegóły są na całej
tej stronie ;)

W pracy prowadzę projekty - to mój zawód i także moja pasja. Lubię zmiany i duże wyzwania. Jeśli chcesz wiedzieć więcej - zapraszam na LinkedIn

Ostatnie wpisy